FREKANS MAKİNA  A.Ş., aşağıdaki sosyal medya platformlarını kullanmaktadır:

 • Facebook
 • Instagram
 • ……

Sayfa / hesap açılması gerektiğinde, sayfaların açılması ve yönetim yetkisi, Ahmet TOKAT Sorumlusu’na aittir. Bunun dışında açılan hesaplar ve sayfalar şirketimizle ilgili değildir. Tespiti halinde, FREKANS MAKİNA  A.Ş. yasal yollara başvurabilir. Sayfalarda, şirket faaliyetleri (Fabrika geneli, üretim faaliyeti, fuar vb etkinlikler, sosyal faaliyetler vb) sırasında çekilen fotoğraf ve videolar paylaşılmaktadır. Bunun dışında milli ve dini bayramlara ait kutlama / anma mesajları yayınlanabilmektedir.

Sosyal medya sayfalarında, gerekli parametre ve gizlilik ayarları Ahmet TOKAT Sorumlusu tarafından yapılır.

Fotoğraf ve videolarda yer alan çalışanlarımızın görüntüleri ancak açık rızaları alınmışsa yayınlanabilir, bunun dışında müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, ziyaretçilerimizin görüntülerine, izinleri alınmadığı takdirde yer verilmez. Paylaşımlarda, çalışanlarımızın adları etiketlenmez, hiçbir kişisel verisi izni olmaksızın paylaşılmaz.

Bunun dışında, çalışanlarımızın, sosyal medya kullanımında dikkat etmesi kurallar aşağıda açıklanmıştır:

 1. Sosyal ağlarda, FREKANS MAKİNA Ş. veya sektörle ilgili bir konuda fikir beyan ediliyorsa, kişisel düşünceniz olduğu belirtmek zorundadır.
 2. Şirket, çalışma arkadaşları ve kendi itibarını korumak zorundadır. İtibar zedeleyici herhangi bir yorum yapılmaktan kaçınılacaktır.
 3. Müşteriler, rakipler, tedarikçiler, kamu veya özel kurum ve kuruluşlar hakkında itibar zedeleyici herhangi bir yorum yapılmayacaktır.
 4. FREKANS MAKİNA Ş. çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine ve diğer paydaşlara ait hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır.
 5. Sosyal ağlarda, onay alınmadıkça diğer kişilerin fotoğraflarını paylaşmamalı ve adlarını etiketlememelidir.
 6. Ayrımcı, tacizci, ırkçı, dini veya cinsel içerikli, saldırgan ve rahatsız edici tarzda yorumlar yazılmayacaktır.
 7. Şirketin sosyal medya sayfalarında, hiçbir ticari ürünün reklamı, hiçbir siyasi partinin propagandası yapılmayacaktır.
 8. Şirket bünyesindeki kişi, ofis, toplantı, çalışma içeriğine ait detaylar, mekanlar vb sosyal medyada etiketlenmeyecektir. Şirket içerisinde çekilen fotoğraflar, şirket adı etiketlenerek paylaşılmayacaktır.
 9. Paylaşılması düşünülen bir içerik hakkında şüpheye düşülmüşse, Ahmet TOKAT (0258 372 25 01) Sorumlusu’na danışılacaktır.
 10. Sosyal medya platformlarına herhangi bir içerik (metin, resim, video vb.) yüklemesi yaparken dikkatli olmak gerekir. Farkında olmadan marka ya da telif hakları ihlal edilebilir.
 11. Çalışanlar sosyal medyada paylaştıkları ve yayınladıkları içeriklerden kişisel olarak sorumludur.
 12. Sosyal medyada yazılı mesajların yanlış anlaşılma ihtimaline karşı, yazım kurallarına uygun davranılacaktır.
 13. Yetki verilmemiş kişiler asla kendini firmanın resmi sözcüsü olarak tanıtmamalıdır.
 14. Şirketle ilgili başkaları tarafından yazılmış olumsuz mesajlara karşı olumsuz mesaj yazılmayacak, sağduyulu ve nazik yaklaşılacaktır.
 15. İnternette paylaşılanların, kaldırılsa veya silinse bile tamamen kaldırılamayacağının farkında olunacak.

 

Çalışanlarımız, kişisel sosyal medya sayfalarındaki parametre ve gizlilik ayarları konusunda, Ahmet TOKAT (0258 372 25 01) Sorumlusu’na danışabilirler.